PYLOS NEWS MESSINIA

Ισοπαλία η Καλαμάτα, ήττα η Πύλος

Η Καλαμάτα έφερε 0-0 στην Κάτω Αχαγια με την Αχαική παρότι έπαιξε με παίκτη παραπάνω για 40 λεπτα. Ετσι έμεινε στο -6 από την κορυφή αφού ο Αστέρας Βλαχιώτη έφερε 1-1 εκτός με Πανηλειακό. Είναι όμως πλέον και στο -4 από την Αμαλιάδα που νίκησε τον Παλληξουριακό. Η Πύλος έχασε με 1-0 στη Βάρδα.
Στην Α' τοπική ο Πανθουριακός με γκολ στο 94' νίκησε στο Μελιγαλά 1-0 και είναι δεύτερος, 4 βαθμούς πίσω από τον Πάμισο που είναι πρωταθλητής χειμώνα.

Τελικό Ομόνοια - Διαβολίτσι 0-0
Τελικό Σπερχογεία - Κυπαρισσία 3-3, στη Γ' εθνική στο ντέρμι Πανηλειακός - Βλαχιώτη 1-1 τελικό
Η Σπερχογεία ισοφαρίζει από 0-3 σε 3-3 την Κυπαρισσία, στις καθυστερήσεις το ματς, γκολ ο Πανθουριακός στο 94' με Μουλιάτο κερδίζει 1-0 στο Μελιγαλά, καθυστερήσεις και εδώ
Τελικό Ανδρούσα - Ολυμπιακός 2-0
Τελικό Βάρδα - Πύλος 1-0
Τελικό Αχαική - Καλαμάτα 0-0
4.40 μ.μ Η Σπερχογεία μειώνει σε 2-3 πάλι με Χριστόπουλο, Σπερχογεία - Κυπαρισσία 2-3
4.38 μ.μ. Γκολ η Βάρδα με Νικολόπουλο στο 67'. Βάρδα - Τσικλητήρας Πύλου 1-0
4.38 μ.μ. Στο 0-0 το Τριφυλιακο ντέρμπι Εράνη - Τέλλος Αγρας
4.23 μ.μ. Η Σπερχογεία με Χιρστόπουλο μείωνει σε 1-3, Σπερχογεία - Κυπαρισσία 1-3.
4.16 μμ. Στη Γ' εθνική Παλληξουριακός - Αμαλιάδα 0-2, στη Γ' εθνική γυναικών Εθνικός Καλαμάτας - Νίκη Τραγανού
4.14 μ.μ. Στην Κάτω Αχαγιά παραμένει το 0-0 στο Αχαική - Καλαμάτα αλλά οι γηπεδούχοι συνεχίζουν με 10 παίκτες από το 54' λόγω αποβολής του Κοκκίνη που ανέτρεψε τον Σαραντόπουλο ενώ ετοιμαζόταν να μπει στην περιοχή. Καλύτερη μέχρι τώρα στο ματς η Καλαμάτα που είχε και ένα δοκάρι με τον Καμινιώτη στο πρώτο ημίχρονο.
4.00 μμ. Δεύτερο ημίχρονο στα ματς, στο 0-0 οι αγώνες Αχαική - Καλαμάτα και Βάρδα - Πύλος, στην Α' τοπική Σπερχογεία - Κυπαρισσία 0-3, Ανδρούσα - Ολυμπιακός 1-0 (Γεωργιόπουλος το γκολ) και στο 0-0 τα υπόλοιπα ματς.
3.47 μ.μ. Στο 0-0 τα ματς Καλαμάτας και Πύλου
3.47 μ.μ. Στη Γ' εθνική γυναικών Εθνικός Καλαμάτας- Νίκη Τραγανού 1-0 με Φιλανδριανού.
3.36 μ.μ. Στη Γ' εθνική Παναρκαδικός - Βραχνέικα 2-0
3.35 μ.μ. Σπερχογεία - Κυπαρισσία 0-2 με γκολ του Τσιμόπουλου
3.30 μ.μ. Στην Α' τοπική Σπερχογεία - Κυπαρισσία 0-1 με γκολ του Κοσμά.
3.19 μ.μ. Στη Γ' εθνική Παναρκαδικός - Διαγόρας Βραχνέικων 1-0.
3.12 μ.μ. Στο ντέρμπι της Γ' εθνικής Πανηλειακός - Αστέρας Βλαχιώτη 0-1.